Wiosenny festiwal kolorów, zapachów w parkach i zieleńcach miasta Poznania trwa. Zapraszamy do poznańskich parków

 (link otworzy duże zdjęcie)

Jak co roku o tej porze mamy wiosnę, najbardziej wyczekiwaną porę roku i nawet ostatnie zimne dni nie zatrzymują jej pochodu. Co chwilę coś wyrasta z ziemi, zakwita, drzewa obsypane są purpurą kwiatów. Festiwal kolorów, zapachów, ptasich koncertów trwa. ZAPRASZAMY DO POZNAŃSKICH PARKÓW.

W naszym mieście w 2017 roku na kwietnikach posadzono ok. 130 tysięcy kwiatów wiosennych – są to bratki, stokrotki, narcyzy, hiacynty, tulipany. W roku bieżącym kwietniki wzbogacone zostały o walory zapachowe. Wonne narcyzy i hiacynty rozsiewają miły zapach, który wdychać można bez końca w parku A. Mickiewicza, w al. K. Marcinkowskiego, przed fontanną Kronthala.  Kwietniki kwiatów wiosennych podobnie jak w latach ubiegłych zlokalizowane są w następujących miejscach, w parkach: A. Mickiewicza (fot. 1), K. Marcinkowskiego przy rzeźbie parkowej „Paw” (fot. 2), F. Chopina (fot. 3), na skwerach:  Zielone Ogródki im. Z. Zakrzewskiego (fot. 4), R. Kuklińskiego (fot. 5), na placu Kolegiackim (fot. 6), w al. K. Marcinkowskiego (fot. 7), w otoczeniu pomników: Jana Pawła II (fot. 8), upamiętniającego martyrologię żydowską (fot. 9), przed fontanną Kronthala (fot. 10), wzdłuż ul. Św. Marcina (fot. 11), na zieleńcu przy ul. Św. Rocha – Kórnicka (fot. 12)

 

 zdj_1.jpg zdj_2.jpg zdj_3.jpg zdj_4.jpg zdj_5.jpg  zdj_6.jpg zdj_71.jpg  zdj_72.jpg zdj_8.jpg zdj_9.jpg  zdj_10.jpg  zdj_11.jpg  zdj_12.jpg

Opublikowano: 27 kwietnia 2017 08:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 601

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom-web.pl