OGRODY KWIATOWE W PARKU CYTADELA

 (link otworzy duże zdjęcie)

Trwa najwspanialsza pora roku, czas ferii, wakacji. Więcej czasu mamy na kontakt z przyrodą i wypoczynek na łonie natury. Mieszkańcom Poznania i osobom przebywającym w naszym mieście proponujemy spędzić czas wolny w największym liczącym bez mała 100 ha parku Cytadela. Obecnie w połowie lata polecamy szczególnie ogrody kwiatowe – rosarium i ogród kwiatów letnich. W rosarium na amfiteatralnie położonych tarasach, łagodnie opadających w dół ku centralnie położonemu basenowi wodnemu kwitną róże. Wszędzie jak okiem sięgnąć rozpościera się widok kwitnących kwiatów – białych, purpurowych, różowych, karminowych, herbacianych, żółtych. Jedne są w pełnej okazałości, inne w pąkach czekają, aby zastąpić przekwitłe, niektóre z kwiatów wydzielają magiczną woń. Cały czas coś kwitnie pachnie i urzeka.

Drugim urokliwym miejscem w parku Cytadela, który zachwycić może barwą i masą kwiatów jest ogród kwiatów letnich. Tutaj wokół rzeźby „Niedziela” Romana Tarkowskiego  w regularnych kwadratowych polach kwitną: begonie bulwiaste, begonie stale kwitnące, aksamitki, koleusy, petunie.

W parku Cytadela istnieje jeszcze jeden ogród kwiatowy, w którym umieszczona jest kolekcja dali. Nosi on nazwę ogrodu daliowego. Aktualnie na roślinach są pąki ale już wkrótce ogród zapełni się mnóstwem kwiatów.

Opublikowano: 21 lipca 2017 12:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1341

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom-jst.pl