Estrada Poznańska przekazała 30 donic roślin do ogrodu społecznego, który znajduje się w parku położonym w rejonie ulic Palacza – Księżycowa – Heweliusza

 (link otworzy duże zdjęcie)

W naszym mieście pasje ogrodnicze mogą realizować nie tylko właściciele ogrodów. W parku położonym w rejonie ulic Palacza – Księżycowa – Heweliusza, oddanym  do użytku we wrześniu bieżącego roku utworzono ogród społeczny przeznaczony do miłośników ogrodnictwa, którzy mieszkają w przyległych osiedlach mieszkaniowych. Estrada Poznańska dysponując materiałem roślinnym postanowiła zostać partnerem tego ogrodu i przekazała na jego rzecz 30 donic roślin o łącznej wartości 1899,99 zł  brutto. Do ogrodu społecznego przekazane zostały: trzmieliny, tawuły „Golden Princess”, barwinki „Variegata”, berberysy „Purpurea”, pęcherznice kalinolistne „Diabolo”.

 zdj1.jpg zdj2.jpg
 

Podobny ogród społeczny z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży został utworzony na osiedlu Sobieskiego na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Zawsze Razem”. Kontenery wypełnione ziemią w których można uprawiać rośliny są elementem sensorycznej ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

zdj3ossobieskszkola_kopia.jpg

Opublikowano: 20 grudnia 2017 09:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 518

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom-jst.pl