Projekt zagospodarowania skweru przy ul. Łużyckiej

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zlecona przez Zarząd Zieleni Miejskiej dokumentacja projektowa na zagospodarowanie skweru przy ul. Łużyckiej została wykonana, pozytywnie zaopiniowana przez pomysłodawców i Radę Osiedla Naramowice, uzyskała niezbędne pozwolenia i jest gotowa do realizacji, która zaplanowana jest na 2018 r.

widok_2.jpg

Pomysł wybudowania skweru przy ul. Łużyckiej na niezabudowanym terenie porośniętym trawą z 4 zniszczonymi  bramkami do gry w piłkę nożną wpłynął do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 i głosami mieszkańców został wybrany do realizacji. Miasto Poznań wyasygnowało na ten cel 500 000 zł. Koszt dokumentacji projektowej wynosił 24 600 zł, pozostałe przyznane środki finansowe przeznaczone zostały na realizację.

luzycka2017.jpg

Na terenie skweru o powierzchni 0,37 ha zaprojektowano nowy układ komunikacyjny ze ścieżkami dla pieszych i placykami przy których ustawiono ławki i kosze na śmieci oraz wyznaczono przestrzeń rekreacyjną strefa seniora (plac z ławkami, stoliki do gry w szachy, regał miejski na książki). Wolna nie utwardzona przestrzeń zagospodarowana zostanie zielenią niską – bylinami, średniowysoką – krzewami ozdobnymi i drzewami. Teren skweru oświetlony będzie przez lampy parkowe. 

skwer_z1.jpg

Opublikowano: 21 grudnia 2017 10:18

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1009

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom-jst.pl