"Archimedes" w Parku im. ks. Tadeusza Kirschke

 (link otworzy duże zdjęcie)
W dniu 12.10 w Parku im. ks. Tadeusza Kirschke, odbył się odbiór techniczny zestawu urządzeń wodnych Archimedes na placu zabaw.
Urządzenia nie powstydziłoby się warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Najważniejsze jest jednak, aby zabawę i naukę połączyć z jak największą liczbą bodźców - urządzenia są tak skonstruowane, aby uruchomić wyobraźnie dziecka i rozwijać sensomotorykę.
Zestaw składa się z kilku elementów. Urządzenie Small Bucket Wheel – jest to nam wszystkim doskonale znany z dziecięcych zabaw - młyn wodny o średnicy 40 cm. Urządzenie Mushroom Spring, to zabawka wodna - po naciśnięciu „grzybka” wydobywa się spod niego woda, tworząc swego rodzaju welon.
Forest Fountain – jest włączany przez pompowanie - uruchamia spryskiwacze w ruch, a te rozpylają wodę na różne odległości i wysokości.
Urządzenia przeszły pozytywnie odbiór techniczny. Niestety z uwagi na reżim sanitarny COVID-19 oraz początek sezonu jesienno-zimowego, musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do wiosny kiedy będziemy mogli się cieszyć nowymi atrakcjami w Parku Kirschke.
Monika Danelska Radna Miasta była inicjatorką wprowadzenia zadania do budżetu Poznania.

Opublikowano: 14 października 2020 19:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 122

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom.pl