Na Cytadeli założona została nowa rabata kwietna

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zgodnie z zapowiedzią sprzed 3 tygodni, na Cytadeli założona została nowa rabata kwietna. W pierwszej kolejności wyznaczony został jej obszar i usunięto trawę. W miniony czwartek w parku pojawili się fachowcy, którzy przy pomocy specjalnej maszyny posadzili tysiące cebul, a następnie wysiali nasiona roślin jednorocznych i wieloletnich.

Na rabacie przekwitanie kolejnych gatunków będzie niemal niezauważalne, gdyż rośliny są tak dobrane, żeby nie było przestojów w kwitnieniu, które powinno trwać od lutego do października.

Producent przekonuje, że rabata nie tylko będzie cieszyć oczy pięknym kwitnieniem przez kolejne 4 lata, ale też zapewni owadom zapylającym ciągłość w dostępie do smakowitego pyłku.

Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie ta mieszanka została zastosowana. W poprzednich latach z powodzeniem zakładano podobne rabaty w przestrzeniach miejskich w Niemczech, Holandii i Irlandii, czego efekty można zobaczyć na zdjęciach, przesłanych nam przez producenta.

Chcemy by Cytadela była coraz piękniejsza, dlatego APELUJEMY do spacerowiczów, by nie deptać rabaty i nie pozwalać psom, by na nią wchodziły czy kopały dołki – niech w przyszłym roku zachwyci nas morze kwiatów!

Opublikowano: 09 listopada 2020 09:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 43

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom.pl