ZŁOTA POLSKA JESIEŃ W POZNAŃSKICH PARKACH

 (link otworzy duże zdjęcie)

Trwa polska, złota jesień. Od kilku tygodni w mieście trwa akcja przygotowania do zimy. Okres jesienni ze względu na zmianę wegetacji drzew sprzyja podejmowaniu prac pielęgnacyjnych. Do najważniejszych prac należą cięcia prześwietlające i odmładzające krzewy, okopcowanie róż, sadzenie cebul kwiatów, przekopanie skupin krzewów, silne podlanie roślin zimozielonych np. cisów i różaneczników oraz sadzenie drzew, krzewów i bylin. Prowadzone są również prace polegające na pielęgnacyjnej wycince suchych i zagrażających złamaniu konarów drzew.

Kwiatowa Cytadela

W ogrodzie kwiatów letnich w Parku Cytadela posadzonych zostało ok. 20.000 tulipanów i ok. 2.000 narcyzów i hiacyntów. W rabacie z traw ozdobnych, gdzie od zeszłego roku rosną czosnki, pojawi się dodatkowych 150 czosnków. Jeden z trawników zostanie na wiosnę ukwiecony niskimi narcyzami, tulipanami, krokusami, szafirkami, zawilcem i śnieżnikiem (w sumie ok. 4.700 szt. cebul), które zostaną w trawniku na stałe – nie będą co roku wykopywane.

Mieszanka sadzona maszynowo (pisaliśmy o tym kilka dni temu), to ok. 24.000 szt. cebul, w następującym składzie podanym przez producenta: Krokus, Puszkinia, Tulipan, Narcyz, Czosnek,  Szachownica, Krokosmia, Szafirek, Hiacynt, Śniedek, Pustynnik, Kamasja, Zawilec,  Lilia, Mieczyk zimotrwały.

Wszystkie prace podejmowane przez ZZM służą zachowaniu zieleni w jak najlepszej kondycji. Nasze miasto już za kilka miesięcy, kiedy zawita wiosna, znowu wybuchnie zielenią i rozkwitnie pięknem kwiatów.

Opublikowano: 17 listopada 2020 12:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 75

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ W POZNANIU

Realizacja: IDcom.pl