Drzewo dla WOŚP

Za ponad 3 tys. zł wylicytowano wspólne sadzenie drzewa z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. Aukcja odbyła się z okazji 31. Finału WOŚP.  W środę wygraną "odebrały" dzieci i ich opiekunowie z niepublicznego przedszkola "Cytryna". Zebrane pieniądze wsparły zbiórkę na zakup sprzętu do walki z sepsą.

Drzewo dla WOŚP - grafika artykułu
Drzewo dla WOŚP

- Serdecznie dziękuję przedszkolu "Cytryna" za przekazanie tak poważnej kwoty na ten niezwykle szczytny cel. Pieniądze pomogą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zakupie nowoczesnego sprzętu, który ułatwi rozpoznanie sepsy i umożliwi uratowanie życia i zdrowia wielu pacjentów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Drzewo zostało zasadzone w samym centrum miasta, w parku im. F. Chopina. To tulipanowiec amerykański - uzupełni on kolekcję tych zjawiskowych roślin na terenie parku. To szybko rosnący gatunek o wyjątkowych, ozdobnych liściach. Roślina wypuszcza duże, zielono-żółte kwiaty pojawiające się w maju i czerwcu. Kielichowatym kształtem przypominają one tulipany.  

Nazwa zwycięzcy  aukcji - przedszkole "Cytryna" - została uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, którą umieszczono przy drzewie.

Pieniądze z licytacji zasiliły konto 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki była walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.

Organizacją sadzenia oraz dostarczeniem sadzonki zajął się Zarząd Zieleni Miejskiej.

sieci społecznościowe