Kradzieże w poznańskich parkach

To już kolejna kradzież, do której doszło na terenie poznańskich parków. Łupem złodziei padły huśtawki.

Na początku kwietnia z placu zabaw przy ul. Gostyńskiej/ Ponieckiej/ Milickiej zniknęła huśtawka typu "bocianie gniazdo". Wcześniej podobna huśtawka zniknęła z Parku Bambrów Poznańskich.

zdjęcie parku - grafika artykułu
zdjęcie parku

To już kolejna kradzież, do której doszło na terenie poznańskich parków. Łupem złodziei padły huśtawki.

Na początku kwietnia z placu zabaw przy ul. Gostyńskiej/ Ponieckiej/ Milickiej zniknęła huśtawka typu "bocianie gniazdo". Wcześniej podobna huśtawka zniknęła z Parku Bambrów Poznańskich.

Sprawa została zgłoszona na policję.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby zwracali uwagę na niecodzienne zdarzenia, które mogą mieć miejsce na placach zabaw- mówi Szymon Prymas, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wszystkie niepokojące incydenty należy zgłaszać odpowiednim służbom tj. Straż Miejska i Policja.

Przypominamy również, że sprawy, którymi powinny zająć się służby miejskie, można zgłaszać także poprzez aplikację SmartCity Poznań. Zgłoszenie należy zakwalifikować do jednej z sześciu kategorii: porządek (drobne odpady, wysypiska śmieci), środowisko (cieki wodne, stan powietrza), zwierzęta (martwe zwierzę), pojazdy (nieprawidłowo zaparkowany pojazd, wrak samochodu) oraz drogi (uszkodzony chodnik, sygnalizacja świetlna). Użytkownik ma stały podgląd na status zgłoszonej przez siebie sprawy i może śledzić historię swoich zgłoszeń.

Przesłane przez użytkownika informacje trafiają do odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta. Po ich akceptacji są dodawane na mapę zgłoszeń widoczną w aplikacji. Inni użytkownicy mogą zobaczyć na niej okoliczne zgłoszenia. Klikając na dane zgłoszenie można przeczytać jego szczegóły i wyrazić swoje poparcie za pomocą ikony kciuka w górę.

Instalacja i rejestracja

Instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy wejść do swojego sklepu z aplikacjami i w wyszukiwarce wpisać "Smart City Poznań". Po zainstalowaniu, a następnie zarejestrowaniu się i potwierdzeniu linka przesłanego na wskazany adres mailowy, można od razu korzystać z możliwości aplikacji. Nie są wymagane szczegółowe dane osobowe - do rejestracji i swobodnego użytkowania wystarczy adres mailowy. Jedynym wyjątkiem są zgłoszenia dotyczące źle zaparkowanych pojazdów. Użytkownik poproszony zostanie wtedy o podanie imienia i nazwiska.

Zmyślą o ułatwianiu funkcjonowania mieszkańcom, Smart City Poznań łączy funkcjonalność aplikacji Interwencje. W jednym miejscu użytkownicy będą mogli zgłosić pomysł na ulepszenie miasta, jak i sprawę, którą powinny zająć się odpowiednie służby. 

Aplikację Smart City Poznań można pobrać:

  • Dla systemu Android:

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=veracity.smartcitypoznan

  • Dla systemu iOS:

App Store: https://apps.apple.com/pl/app/smart-city-pozna%C5%84/id1515120940

sieci społecznościowe