Sadzenie drzewa z prezydentem Poznania dla WOŚP

Jacek Jaśkowiak oraz zwycięzca internetowej aukcji wspólnie posadzą drzewo w centrum miasta. Dochód z licytacji zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest walka z sepsą.

Sadzenie drzewa z prezydentem Poznania dla WOŚP - grafika artykułu
Sadzenie drzewa z prezydentem Poznania dla WOŚP

- Sepsa może zabić nawet w ciągu kilku godzin. Kluczowa w takich przypadkach jest szybka diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Zachęcam do udziału w licytacji, bo zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali pomoże przyspieszyć rozpoznanie i uratować życie wielu pacjentów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.  

Drzewo zasadzone zostanie w samym centrum miasta, w parku im. F. Chopina. Będzie to tulipanowiec amerykański - uzupełni on kolekcję tych zjawiskowych roślin na terenie parku. To szybko rosnący gatunek o wyjątkowych, ozdobnych liściach. Roślina wypuszcza duże, zielono-żółte kwiaty pojawiające się w maju i czerwcu. Kielichowatym kształtem przypominają one tulipany.  

Sadzenie jest przewidziane na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Nazwisko zwycięzcy aukcji zostanie uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, która będzie umieszczona przy drzewie.

Aukcja potrwa do 7 lutego pod adresem: https://allegro.pl/oferta/sadzenie-drzewa-wspolnie-z-prezydentem-poznania-13158391680

Środki z licytacji zasilą konto 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.

Organizacją sadzenia oraz dostarczeniem sadzonki zajmie się Zarząd Zieleni Miejskiej.

Morsowanie z prezydentem

W tym roku Jacek Jaśkowiak wystawił na aukcje na rzecz WOŚP także wspólne morsowanie. Aby wylicytować spotkanie, wystarczy wejść na stronę internetową: https://allegro.pl/.../pomorsuj-z-prezydentem-jackiem...

Z uwagi na rozmiary sauny zwycięzca licytacji może przyjść na spotkanie sam lub w towarzystwie maksymalnie 2 osób.

JZ

sieci społecznościowe