Sobotnik na Cytadeli

Akcja sprzątania świata na poznańskiej Cytadeli. Z inicjatywą wyszła grupa uchodźców z Ukrainy.

zdjęcie osoby zbierającej śmieci - grafika artykułu
zdjęcie osoby zbierającej śmieci

W najbliższą sobotę 23 kwietnia odbędzie się akcja sprzątania świata na poznańskiej Cytadeli. Z inicjatywą wyszła grupa uchodźców z Ukrainy.

Z inicjatywą akcji wyszła Daria Kimnatnab, Ukrainka, która na co dzień pracuje w jednej z poznańskich firm. Jej rodzina od początku agresji Rosji na Ukrainę, nie może się wydostać z kraju. - Pomoc Poznania jest ogromna. Chcieliśmy odwdzięczyć się miastu i ludziom, którzy tutaj mieszkają i przyjęli Ukraińców- mówi Daria Kimnatnab.

W akcji udział weźmie około 80 gościn i gości z Ukrainy. Większość z nich to matki z dziećmi. Wsparcie wydarzenia płynie także z Rady Osiedla Winogrady. Do akcji przyłączyć się może każdy chętny.

- Sprzątanie świata odbędzie się tego dnia w kilku miejscach. Postanowiliśmy połączyć siły i oprócz wspólnego sprzątania, zintegrować się z naszymi gośćmi z Ukrainy. O godzinie 10.30 spotykamy się pod restauracją Umberto, na Cytadeli. O godzinie 12.00 planujemy wspólny poczęstunek i integrację- zachęca Halina Owsianna, koordynująca akcję na poznańskiej Cytadeli.

Dzięki wsparciu lokalnej restauracji i prywatnych darczyńców na uczestników akcji czekać będzie poczęstunek i wyprawki dla dzieci.

- Inicjatywa oprócz pożytecznego aspektu, stworzy też przestrzeń do integracji i chociaż chwilowego odreagowania ostatnich stresujących wydarzeń- dodaje Weronika Biłoszewska, asystentka Zarządu firmy Rowena, która wspiera sobotnią akcję.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji "Wiosennych Porządków", które koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej.

sieci społecznościowe