Sukces licytacji sadzenia drzewa z prezydentem Poznania

W tym roku odbył się już 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, swoją cegiełkę dołożył także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Wspólne sadzenie drzewa w centrum Poznania wylicytowano za ponad 3 tysiące zł. W tym roku pieniądze zbierane są na walkę z sepsą. 

Licytacje WOŚP. Własne drzewo w centrum Poznania - grafika artykułu
Licytacje WOŚP. Własne drzewo w centrum Poznania

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedna z największych charytatywnych akcji w Polsce. Celem WOŚP jest zebranie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, który będzie wykorzystywany w szpitalach i klinikach na terenie całego kraju.

Tegoroczny finał WOŚP w Poznaniu odbył się w niedzielę, 29 stycznia i okazał się ogromnym sukcesem, ponownie pobite zostały rekordy zebranych pieniędzy. Wiele osób z lokalnej społeczności przyłączyło się do akcji, aby pomóc w zebraniu środków na zakup nowoczesnego sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą prowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii zakupiony sprzęt będzie służył każdemu człowiekowi niezależnie od wieku.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, także dołożył swoją cegiełkę i wsparł fundację, wystawiając na licytację wspólne sadzenie drzewa w samym centrum stolicy Wielkopolski, w parku im. F. Chopina. Będzie to tulipanowiec amerykański. Drzewo to wpisze się w kolekcję roślin już rosnących w parku, a zwycięzca licytacji zostanie uwieczniony na tabliczce umiejscowionej przy roślinie.

Tylko z samej aukcji udało się zebrać ponad 3 tys. zł. Prezydent wystawił także wspólne morsowanie, które wylicytowano za ponad 6 tys. zł oraz wiele innych przedmiotów jak książkę "Jak działa faszyzm. My kontra oni" Jasona Stanleya, znaczek obrazujący atak na Wyspę Węży czy złote karty PEKA. 

W niedzielę o północy ogłoszona została deklarowana kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podczas 31. Finału. Wyniosła ona rekordowe 154 606 764 złote, co oznacza wzrost o ponad 18 milionów złotych w porównaniu do kwoty zamknięcia poprzedniego Finału, który odbył się w styczniu 2022 roku. W największych poznańskich sztabach, według danych z dnia finału, udało się zebrać ponad 700 tys. zł. 

sieci społecznościowe