Symbol wzajemnego szacunku w sercu Poznania

W Parku Adama Mickiewicza, przed Teatrem Wielkim, pojawiło się ogromne serce, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób oraz flaga Polski i Ukrainy. Całość wieńczy napis "Podaj rękę Ukrainie".

Panie układające kwiaty - grafika artykułu
Panie układające kwiaty

W Parku Adama Mickiewicza, przed Teatrem Wielkim, pojawiło się ogromne serce, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób oraz flaga Polski i Ukrainy. Całość wieńczy napis "Podaj rękę Ukrainie". Do wykonania kwiatowego dywanu użyto ponad 150 tysięcy tulipanów.

Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego jest podziękowaniem dla społecznych organizacji i indywidualnych osób, które działają na rzecz pomocy uchodźcom. 

 - Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa- informuje Stowarzyszenie Naukowo- Techniczne inżynierów i techników ogrodnictwa oddział w Poznaniu, które zainicjowało akcję tworzenia kwietnych dywanów w sercu wielkopolski. W tym roku do akcji przyłączyli się również studenci Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Teren udostępniony został przez Zarząd Zieleni Miejskiej. - Kolejny rok przyłączamy się do akcji, która niesie ze sobą wyjątkowy wymiar społeczny. To wyraz solidarność z naszymi gośćmi z Urakiny- dodaje Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaiu.

IX Poznańskie Dywany Kwiatowe realizowane są wspólnie ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Oddział w Poznaniu (SITO), które jest jednocześnie pomysłodawcą przedsięwzięcia. Akcję zapocztkowano w 2013 roku. Od tego czasu co roku w parku A. Mickiewicza pojawiają się kwietne kompozycje, nawiązujące do ważnych wydarzeń.

sieci społecznościowe