Dziś, kiedy obchodzimy Dzień Ojca, chcieliśmy przypomnieć o pewnym wyjątkowym tacie z poznańskiej Wildy. Mowa o naszym dębie "Krzysztofie", finaliście konkursu Drzewo Roku 2026.
"Krzysztof" mimo swojego sędziwego wieku, kilka lat temu doczekał się potomstwa. Z zebranych w 2022 roku żołędzi wyhodowano młode dęby, które nazwano "Krzyśkami". Trafiły one do poznańskich rad osiedli i szkół.
Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić Szkołę Podstawową nr 79 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu, gdzie rosną dwa "Krzyśki". Mamy dobre wiadomości - oba drzewka mają się znakomicie! Są jeszcze małe, ale rosną pewnie. Ogromna w tym zasługa pana Romana Szmyta, pracownika szkoły, który troskliwie się nimi opiekuje i dba o to, by rosły zdrowo. Dziękujemy za tę cichą, ale niezwykle ważną pracę.
Jeśli kibicujecie "Krzysztofowi" i jego "dzieciom", zachęcamy do oddania głosu na naszego poznańskiego kandydata w konkursie Drzewo Roku 2026 organizowanego przez Klub Gaja. Głosowanie trwa do 30 czerwca na drzeworoku.pl.
Jak oddać głos:
- wejdźcie na drzeworoku.pl
- wybierzcie Dąb "Krzysztof" (Poznań) i kliknijcie "głosuj"
- zaakceptujcie regulamin i podajcie swój adres e-mail
- potwierdźcie oddany głos poprzez kliknięcie w link, który dostaniecie w wiadomości od Klubu Gaja (warto sprawdzić również SPAM, czasem wiadomości trafiają do tej skrzynki).
Głosujmy na "Krzysztofa" i trzymajmy kciuki za niego i wszystkie młode "Krzyśki". Niech wyrosną na piękne, silne i zdrowe dęby.