Park Jana Kasprowicza pilotażowo

Park Jana Kasprowicza objęty został pilotażowym projektem tzw. strefowania zieleni. Oznacza to, że na stosunkowo niewielkiej powierzchni, jakim jest park, znajdziemy wszystkie rodzaje terenów zieleni, którymi ZZM opiekuje się w różny sposób.

Trawnikowe "ABC"

W Poznaniu, na terenach administrowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej ograniczyliśmy koszenie trawników. Oznacza to, że w przestrzeni miejskiej pozostawiamy powierzchnie, które kosimy 2-3 razy do roku, inne zaś rzadziej. Jest też cały szereg czynników dodatkowych, które należy wziąć pod uwagę. W każdym przypadku działania dotyczące pielęgnacji roślin są dokładnie przemyślane i dostosowane do aktualnych warunków atmosferycznych.

Młode ropuchy rozpoczęły migrację

Młode osobniki ropuchy zielonej rozpoczęły migrację. Przez kilka tygodni będą się pojawiać na betonowych obrzeżach, trawnikach i rabatach na Cytadeli. Prosimy o zachowanie ostrożności- to gatunek pod ochroną!

Owady - spacer entomologiczny

W najbliższy czwartek, 9 czerwca na poznańskiej Cytadeli odbędzie się spacer entomologiczny, którego przewodnikiem będzie dr Szymon Konwerski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekspert pokaże, jakie gatunki owadów żyją w trawach i próchnowiskach.

Kradzieże w poznańskich parkach

To już kolejna kradzież, do której doszło na terenie poznańskich parków. Łupem złodziei padły huśtawki.

Na początku kwietnia z placu zabaw przy ul. Gostyńskiej/ Ponieckiej/ Milickiej zniknęła huśtawka typu "bocianie gniazdo". Wcześniej podobna huśtawka zniknęła z Parku Bambrów Poznańskich.

Spacer ornitologiczny w parku Sołackim

W najbliższą niedzielę, 27 marca, o godzinie 10.00 Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Sekcja Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zapraszają na spacer ornitologiczny w towarzystwie myszołowa, myszołowca i raroga górskiego.

Wiosenny spacer po Wildzie

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na miniwędrówkę po Wildzie. Spacer odbędzie się w środę, 23 marca. Jego uczestnicy będą rozmawiać o wiosennych porządkach i zieleni na fyrtlu.

ZZM wyznaczył miejsca pod próchnowiska

Martwe drewno, które zyska "drugie życie" i stworzy swój własny mikroklimat, pojawi się w kilku miejscach na terenie parku Kasprowicza. To wspólna decyzja Zarządu Zieleni Miejskiej, poznańskich aktywistów i mieszkańców.

Park przy trasie tramwajowej na Naramowice

Naramowice zmienią się nie tylko za sprawą budowanej trasy tramwajowej z drogami oraz infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów. W planach jest także nowy park przy al. Praw Kobiet, w pobliżu os. Władysława Łokietka. W styczniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z biurem projektowym, które zajmuje się opracowaniem dokumentacji koncepcyjnej.

Strona 1 2