
Nowy Skwer na Burszty w Poznaniu: Zakończenie budowy z naciskiem na ochronę natury.
Nowy Skwer na Burszty w Poznaniu: Zakończenie budowy z naciskiem na ochronę natury.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu szuka osoby na stanowisko: kierownik ds. komunikacji społecznej i edukacji przyrodniczej
Na obszary lęgowe wróciły już rybitwy - na Gliniankach można je obserwować z platform widokowych. Szachty to obszar o wyjątkowym charakterze z kompleksem stawów, łąk, lasów i ścieżek spacerowych. Zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Poznania po stronie Świerczewa i Fabianowa-Kotowa, zajmuje imponującą powierzchnię łączną 57,5 hektara. To idealne miejsce na wycieczkę rowerową czy spacer.
Ruszają prace nad stworzeniem parku św. Franciszka na Łacinie. Nowy teren zieleni może powstać pomiędzy ul. Czesława Niemena a trasą kórnicką. Znajduje się tam 1,5 ha ziemi otoczone nowymi osiedlami.
Zarząd Zieleni Miejskiej szuka pracownika ds. finansowo- księgowych.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace związane z remontem boisk przy ul. Korfantego w Poznaniu. To pierwszy etap związany z zagospodarowaniem tego terenu.
Za ponad 3 tys. zł wylicytowano wspólne sadzenie drzewa z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. Aukcja odbyła się z okazji 31. Finału WOŚP. W środę wygraną "odebrały" dzieci i ich opiekunowie z niepublicznego przedszkola "Cytryna". Zebrane pieniądze wsparły zbiórkę na zakup sprzętu do walki z sepsą.
Obszar przy ul. Burszty w Poznaniu zyska nowe oblicze. Pojawią się alejki spacerowe, naturalny plac zabaw oraz jeszcze więcej drzew. Powstanie także mała retencja, dzika część tego terenu zostanie otoczona pielęgnacją. Prace rozpoczną się pod koniec kwietnia.
Budki lęgowe i specjalne platformy dla ptaków mają pomóc zwierzętom w rozrodzie. W Poznaniu każdego roku montowane są specjalne konstrukcje, które pomagają ptakom w znalezieniu schronienia. Czy przynoszą one efekt?
Interesujesz się finansami i szukasz pracy? Dołącz do zespołu Zarządu Zieleni Miejskiej!
W Dniu Ziemi, 22 kwietnia na Cytadeli rusza akcja "Poznań w formie". Cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia
w mieście.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu szuka pracownika ds. utrzymania terenów
Rozpoczynamy prace pielęgnacyjne w koronie dębu Krzysztof na Wildzie.
Tej wiosny poznańscy ogrodnicy posadzą około 300 nowych drzew w miejskich parkach. Pierwsze nasadzenia już ruszyły.
W trosce o starodrzew wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne oraz specjalistyczne badania. Minimalizuje to zagrożenia, przy jednoczesnym zachowaniu wielopokoleniowej struktury miejskiego drzewostanu.
W miejskich parkach deratyzacja prowadzona jest przez cały rok, aby zminimalizować zagrożenie ze strony gryzoni. Jednak, aby była ona skuteczna, ważne jest również zachowanie odwiedzających.
W 2022 roku w Poznaniu zasadzono łącznie co najmniej 40 tys. drzew i 4 tys. krzewów, z czego poznański Zarząd Zieleni Miejskiej zasadził ponad 15 tysięcy roślin. Wzbogaciły one przestrzeń miasta.
Drzewa w Poznaniu są poddawane specjalistycznym badaniom dendrologicznym, w tym m. in. tomografem dźwiękowym. Narzędzie to pozwala "zajrzeć" w głąb rośliny i szczegółowo ocenić jego stan zdrowotny.
W Poznaniu rozpoczynają się przedwiosenne porządki. Byliny i trawy są odmładzane i oczyszczane przed sezonem wegetacyjnym. Co to oznacza dla miejskich ogrodników?
W zeszłym roku na terenie Poznania posadziliśmy prawie 9000 nowych krzewów. Jak co roku przygotowujemy rośliny do sezonu wegetacyjnego przeprowadzając m.in. cięcia krzewów: tj. odmładzanie i prześwietlanie.