Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu szuka osoby na stanowisko: kierownik ds. komunikacji społecznej i edukacji przyrodniczej

Szachty - urokliwe miejsce rekreacyjne Poznania

Na obszary lęgowe wróciły już rybitwy - na Gliniankach można je obserwować z platform widokowych. Szachty to obszar o wyjątkowym charakterze z kompleksem stawów, łąk, lasów i ścieżek spacerowych. Zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Poznania po stronie Świerczewa i Fabianowa-Kotowa, zajmuje imponującą powierzchnię łączną 57,5 hektara. To idealne miejsce na wycieczkę rowerową czy spacer. 

Na Łacinie powstanie nowy park

Ruszają prace nad stworzeniem parku św. Franciszka na Łacinie. Nowy teren zieleni może powstać pomiędzy ul. Czesława Niemena a trasą kórnicką. Znajduje się tam 1,5 ha ziemi otoczone nowymi osiedlami. 

Oferta pracy

Zarząd Zieleni Miejskiej szuka pracownika ds. finansowo- księgowych. 

Nowe boiska na Świerczewie

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace związane z remontem boisk przy ul. Korfantego w Poznaniu. To pierwszy etap związany z zagospodarowaniem tego terenu.

Drzewo dla WOŚP

Za ponad 3 tys. zł wylicytowano wspólne sadzenie drzewa z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. Aukcja odbyła się z okazji 31. Finału WOŚP.  W środę wygraną "odebrały" dzieci i ich opiekunowie z niepublicznego przedszkola "Cytryna". Zebrane pieniądze wsparły zbiórkę na zakup sprzętu do walki z sepsą.

Burszty w nowej odsłonie

Obszar przy ul. Burszty w Poznaniu zyska nowe oblicze. Pojawią się alejki spacerowe, naturalny plac zabaw oraz jeszcze więcej drzew.  Powstanie także mała retencja, dzika część tego terenu zostanie otoczona pielęgnacją. Prace rozpoczną się pod koniec kwietnia.

Platformy ptasiej miłości

Budki lęgowe i specjalne platformy dla ptaków mają pomóc zwierzętom w rozrodzie. W Poznaniu każdego roku montowane są specjalne konstrukcje, które pomagają ptakom w znalezieniu schronienia. Czy przynoszą one efekt?

Moc atrakcji na pikniku rodzinnym na Cytadeli!

W Dniu Ziemi, 22 kwietnia na Cytadeli rusza akcja "Poznań w formie". Cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników poruszających tematykę zdrowego życia
w mieście.

Wiosenne nasadzenia

Tej wiosny poznańscy ogrodnicy posadzą około 300 nowych drzew w miejskich parkach. Pierwsze nasadzenia już ruszyły.

Stare i cenne drzewa w Poznaniu

W trosce o starodrzew wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne oraz specjalistyczne badania. Minimalizuje to zagrożenia, przy jednoczesnym zachowaniu wielopokoleniowej struktury miejskiego drzewostanu.

Nie karm szczurów!

W miejskich parkach deratyzacja prowadzona jest przez cały rok, aby zminimalizować zagrożenie ze strony gryzoni. Jednak, aby była ona skuteczna, ważne jest również zachowanie odwiedzających.

Więcej zieleni w Poznaniu

W 2022 roku w Poznaniu zasadzono łącznie co najmniej 40 tys. drzew i 4 tys. krzewów, z czego poznański Zarząd Zieleni Miejskiej zasadził ponad 15 tysięcy roślin. Wzbogaciły one przestrzeń miasta.

Wnętrze drzewa bez tajemnic

Drzewa w Poznaniu są poddawane specjalistycznym badaniom dendrologicznym, w tym m. in. tomografem dźwiękowym. Narzędzie to pozwala "zajrzeć" w głąb rośliny i szczegółowo ocenić jego stan zdrowotny.

Wiosenna pielęgnacja bylin i traw

W Poznaniu rozpoczynają się przedwiosenne porządki. Byliny i trawy są odmładzane i oczyszczane przed sezonem wegetacyjnym. Co to oznacza dla miejskich ogrodników?

Krzewy na start!

W zeszłym roku na terenie Poznania posadziliśmy prawie 9000 nowych krzewów. Jak co roku  przygotowujemy rośliny do sezonu wegetacyjnego przeprowadzając m.in. cięcia krzewów: tj. odmładzanie i prześwietlanie.

Strona 1 2 4