Wesołe Podwórko na Radojewie

Zakończyliśmy realizację projektu "Wesołe Podwórko na Radojewie", który został sfinansowany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Ta nowa przestrzeń rekreacyjna, zlokalizowana między budynkiem przy ul. Radojewo 20 a ul. Halszki, jest już dostępna dla mieszkańców i odwiedzających.

Porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP i Miasto Poznań, reprezentowane przez Pełnomocnika ds. terenów zieleni miejskiej, Pana Szymona Prymasa, zawarli umowę o ścisłej współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Spacery dobre dla zdrowia

Warto skorzystać z pięknej zimy za oknem i wyjść na spacer. Spacer wśród przyrody ma wielki sens.

Aktywnie w Parku Górczyńskim

Z każdym rokiem popularność treningu siłowego opartego na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, rośnie. Ćwiczący dzięki tej infrastrukturze będą mieli mniej problemów z chorobami związanymi z kręgosłupem, będą wzmacniać swoje ciało.

Nowe miejsce na mapie Chartowa

Na osiedlu Tysiąclecia powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. z nowego boiska, placu zabaw, a także siłowni zewnętrznej. Miejsce wzbogaciła także nowa zieleń.

TARGI - konkurs " Zieleń w mieście"

Z nadejściem jesieni eksperci - praktycy ogrodnictwa mogą doświadczeniem i wiedzą podzielić się w czasie prelekcji, warsztatów i debat. Sprzyjają temu Targi GARDENIA.

Skwer przyjazny mieszkańcom

Zasadniczą funkcją, którą przez lata pełniły skwery miejskie, była rola mini-parku. Jednak współczesne skwery wyszły poza tę konwencję i coraz częściej zaczynają zaspokajać szersze potrzeby mieszkańców miast

Nowa przyjazna przestrzeń

Zarząd Zieleni Miejskiej opiekuje się m.in. Fyrtlem przy Ogniku, skwerem im. G. Labudy, parkiem Sąsiedzkim przy ul. Podkomorskiej, skwerem im. Prof. J. Ziółkowskiego, placem zabaw przy ul. Swoboda oraz placem zabaw przy ul. Świt / ul. Jutrzenka, parkiem im. W. Wróża i parkiem Heweliusza

Najlepsze miejsce wspierające rozwój - to plac zabaw dla dzieci.

Choć mogłoby się wydawać, że dzieci najlepiej czują się w domu w otoczeniu rodziców i najbliższych osób to warto mieć świadomość tego, jak ważna dla jego prawidłowego rozwoju i samorealizacji jest także możliwość wspólnej zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu.Plac zabaw to przestrzeń, która zapewnia dziecku doskonałą zabawę, a jednocześnie rozwój fizyczny, intelektualny i poznawczy.

Liście to nie śmieci!

Pamiętajmy, że liście to nie śmieci. Stanowią one część naturalnego procesu zachodzącego w przyrodzie.

Strona 1 2