Aktywnie w Parku Górczyńskim

Z każdym rokiem popularność treningu siłowego opartego na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, rośnie. Ćwiczący dzięki tej infrastrukturze będą mieli mniej problemów z chorobami związanymi z kręgosłupem, będą wzmacniać swoje ciało.

1 - grafika artykułu
1

Kalistenika czyli aktywność fizyczna polegająca na ćwiczeniach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała - pozytywnie wpływa na układ krążenia kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Metoda znana od wieków, wykorzystywana często w trakcie lekcji wychowania fizycznego w szkołach. Street Workout - tłumaczony dosłownie jako trening uliczny, to nic innego jak trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Pomocne w takich ćwiczeniach są różnego rodzaju drążki, poręcze, ławki oraz liny.

Dla wielu osób do największych zalet tego rodzaju aktywności należą miejsca wykonywania ćwiczeń, czyli przestrzeń na świeżym powietrzu oraz fakt, że korzystać z tych miejsc można całkowicie za darmo.

Można już korzystać z urządzeń do street workout (poręcze, drabinki oraz drążki) w Parku Górczyńskim.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Rady Osiedla Górczyn, a całość wyniosła 35 916,00 zł brutto.

Jak zaznacza Sławomir Juryta Kierownik Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, aktywność fizyczna na zewnątrz, zwłaszcza w otoczeniu przyrody, pomaga zrelaksować umysł i zmniejszyć poziom stresu. Aktywnym fizycznie można być na wiele sposobów - w zależności od naszych upodobań, zainteresowań, a także możliwości, jakimi dysponujemy. Najważniejsze jest, aby ta aktywność stała się częścią naszego życia.

https://puls.edu.pl/