Bulwy korzeniowe dalii trafiły do DPS

Bulwy korzeniowe dalii trafiły do DPS

zdjecie - grafika artykułu
zdjecie

Bulwy korzeniowe dalii trafiły do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz do Domu Pomocy Społecznej nr 1 na Strzeszynie Greckim.

ZZM tworzy kompozycje z roślin jednorocznych, cebulowych i bylin. Dzięki wymianie części ukwieceń rabaty cieszą oko różnorodnością kolorów i kształtów o każdej porze roku. Jednak nie wszystkie rośliny zimują w gruncie, jedną z nich jest na przykład dalia.

Jak zaznacza prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka z Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dalia będąca meksykańską pięknością, mimo braku możliwości zimowania w naszych warunkach, zdobi polskie kwietniki, kwitnąc nieprzerwanie od czerwca do pierwszych przymrozków. Otrzymane dalie upiększą ogród uniwersytecki, służący do celów dydaktycznych.

Natomiast mieszkańcy DPS na wiosnę zasadzą bulwy korzeniowe dali w różnych częściach swojego ogrodu. Sadzenie kwiatów to integralna część programu terapii zajęciowej. Jest to nieodłączny element kompleksowego wsparcia seniorów, zaraz obok opieki medycznej i rehabilitacji. Działania te wspomagają aktywizację podopiecznych, ułatwiają wzajemną współpracę oraz w znaczący sposób poprawiają sprawność manualną. Każdy z mieszkańców DPS, biorąc udział w sadzeniu kwiatów, będzie mógł poczuć satysfakcję z wykonanej pracy i doświadczyć radości, jaką daje kontakt z naturą. Każdy kwiat to nie tylko nowy akcent w ogrodzie, ale też symbol zaangażowania, troski i miłości.

https://puls.edu.pl/