TARGI - konkurs " Zieleń w mieście"

Z nadejściem jesieni eksperci - praktycy ogrodnictwa mogą doświadczeniem i wiedzą podzielić się w czasie prelekcji, warsztatów i debat. Sprzyjają temu Targi GARDENIA.

Dyrektor ZZM wraz z organizatorami - grafika artykułu
Dyrektor ZZM

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zorganizowały  kolejną edycję konkursu "ZIELEŃ W MIEŚCIE".

W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu koncepcji zagospodarowania Skweru Marii i Lecha Kaczyńskich w Poznaniu. Zadanie niełatwe, a jednak dające duże pole do popisu i możliwość wykazania się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem.

Administratorem  skweru jest ZZM.

W konkursie wzięli udział architekci krajobrazu, projektanci terenów zieleni oraz studenci uczelni kształcących w tych kierunkach.

W pawilonie nr 6, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów. Jak zaznaczył dyrektor ZZM Szymon Prymas - współczesne skwery coraz częściej zaczynają zaspokajać szersze potrzeby mieszkańców miast. Skwery pełnią różnorodne funkcje, przede wszystkim jednak skupiają się na społecznych i kulturowych aspektach.