Za nami inauguracja programu "Zielone Leczenie". Wydarzenie rozpoczęliśmy briefingiem dziennikarskim, podczas którego Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Natalia Weremczuk, oficjalnie otworzyła spotkanie. Następnie uczestnicy mieli okazję wziąć udział w inspirujących prelekcjach, m.in. o relaksie aktorów i wpływie miejskiej zieleni na twórczość, którą poprowadził Teatr "Tu i teraz". Nie zabrakło tematów związanych z ekopsychologią, "zielonym leczeniem", apiterapią oraz dobrostanem, jaki daje nam kontakt z naturą. Prelegenci, w tym prof. Agnieszka Krzymińska-Bródka i prof. Piotr Tryjanowski, podzielili się swoją wiedzą na temat korzyści zdrowotnych, jakie płyną z integracji człowieka.

Drzewa i rośliny w parkach działają jak naturalne klimatyzatory, obniżając temperaturę otoczenia poprzez proces transpiracji, w którym rośliny oddają wodę do atmosfery, chłodząc powietrze. Dzięki temu w parkach jest zawsze kilka stopni chłodniej.

Dziękujemy Zespółowi Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego za zaproszenie do Akademii Krajobrazu dla nauczycieli i edukatorów "Interpretacje" odbywające się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

Prelekcje na temat motyli dziennych, motyli nocnych, dzikich pszczół i ogrodów przyjaznych zapylaczom, połączone z poszukiwaniem motyli na łąkach, wyczekiwaniem na motyle nocne przy ekranie oraz spacerem edukacyjnym po parku krajobrazowym to niezwykłe doświadczenie. Dzięki szkoleniu będziemy mogli wzbogacić naszą ofertę edukacyjną.

Oczyszczenie duszy, obudzenie ciała, odreagowanie emocji, uwolnienie od traumy - to wszystko można zyskać dzięki kontaktowi z naturą.