Miasto Poznań kontynuuje realizację projektu "Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań - Etap I". Działania, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, mają na celu adaptację miasta do zmian klimatycznych oraz poprawę jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni.

Poznań od lat buduje wizerunek miasta przyjaznego zwierzętom, w szczególności psom. Dzięki odpowiednio rozwiniętej infrastrukturze, mieszkańcy mogą korzystać z wielu miejsc dedykowanych ich czworonożnym przyjaciołom, co wpływa nie tylko na komfort codziennego życia, ale również na zdrowie i zachowanie psów. Wybiegi dla nich to coraz popularniejsze rozwiązanie w miejskiej przestrzeni, które oferuje swobodną aktywność fizyczną, kontakt z innymi zwierzętami oraz eksplorację otoczenia.

Miasto Poznań realizuje projekt w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) ramach Działania 2.6 Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT. Projekt realizowany jest przez Miasto Poznań w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Gminami: Rokietnica, Oborniki, Kostrzyn, Suchy Las, Śrem, Murowana Goślina.

W naszych parkach i zieleńcach odbyło się szkolenie w ramach kursu na inspektora nadzoru terenów zieleni. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z codzienną pracą Zarządu Zieleni Miejskiej, rolą inspektora nadzoru oraz roślinnością sadzoną na miejskich terenach zurbanizowanych. Spacer poprowadziła Zastępca Dyrektora ds. utrzymania terenów Julia Syska-Wieczorek.

Wyjątkowy jesienny krajobraz możemy zaobserwować przy Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Od 4 lat rośnie tam symboliczny Lasek Katyński. O inicjatywie powstania tego miejsca rozmawialiśmy z Prezesem Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Poznaniu Wojciechem Bogajewskim.

Liczba wyników na stronie
10